» Sieczkarnie

 
Siła precyzji - sieczkarnia samojezdna Fendt Katana.

Zbiory roślin na paszę i zarabianie pieniędzy z Fendt Katana to mnóstwo dobrej zabawy. Bo w końcu zawsze chodzi o wydajność. Aby wyprzedzić innych o jedno cięcie. Z rezultatami, które przekonują do siebie zarówno, jeżeli chodzi o jakość, jak i o ilość.

Dzięki poszerzeniu oferty na maszyny do zbioru, Fendt proponuje odtąd kompletną gamę maszyn strategicznych dla Państwa gospodarstwa. Fendt wykonał ogromny krok naprzód w procesie poszerzenia gamy sieczkarni samojezdnych i może teraz zaproponować dwa modele, moc silnika jednego z nich sięga aż 850 KM. Fendt udoskonalił również technologie, z których korzystają sieczkarnie: układ automatycznego prowadzenia oraz zarządzanie danymi z pól - systemy te mogą znaleźć się na wyposażeniu tych maszyn. 
Im bardziej zróżnicowane warunki, tym lepiej sieczkarnie samojezdne Fendt Katana potrafią pokazać swoje mocne punkty. Podczas prac przy zbiorze na użytkach zielonych nie ma znaczenia, czy teren jest nachylony, grunt jest miękki, a materiał ma różną wilgotność. Katana radzi sobie z każdą ilością plonu do zebrania. Ogromny bęben rozdrabniający i sześć walców zasilających jest w stanie przetworzyć najwyższe plony, zachowując najlepszą jakość rozdrabniania.

  Sieczkarnia samojezdna Fendt Katana nabiera również rozmachu podczas zbiorów kukurydzy. Maszyny te niestrudzenie pokonują pole pas po pasie. Dzięki dużej mocy i precyzji gwarantują najwyższą, jednorodną jakość rozdrobnionego materiału, niezależnie od rodzaju plonu i długości cięcia. Nie istnieje lepszy sposób przetwarzania kukurydzy przeznaczonej do produkcji biogazu czy pasz.


Precyzja oznacza osiąganie maksymalnej wydajności za każdym razem i w każdym miejscu.

Liczne maszyny Fendt Katana na rynku mówią same za siebie. Jak również tysiące sztuk nakarmionego i zadowolonego bydła. One są naszymi najsurowszymi krytykami. Od razu odrzucają zbyt długie kawałki w rozdrobnionej paszy. A to oznacza potencjalnie stratę cennej energii, a w konsekwencji ilości produkowanego mleka i codziennego przyrostu masy. W celu wykorzystania całej energii z plonu ziarna muszą być całkowicie zgniecione.
Podobnie jak wyżej opłacalność instalacji do produkcji biogazu zaczyna się już w polu. Ponieważ tylko krótki, precyzyjnie rozdrobniony materiał, może zapewnić maksymalną wydajność energetyczną. Efektywność, która jest standardem w sieczkarniach Fendt Katana 65 i 85.