» Ciągnik roku 2016!

 
Laureatem Tractor of the Year 2016 w kategorii Best Utility, czyli ciągnika uniwersalnego został Massey Ferguson 5713 SL. Nagroda została wręczona na międzynarodowej wystawie maszyn rolniczych Agritechnika 2015 w Hanowerze.

Sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości co do decyzji, który ciągnik jest najlepszy. Chwalili kompaktowe wymiary ciągnika, 4-cylindrowy silnik AGCO Power o pojemności 4,4 litra, który bez utraty mocy spełnia najnowsze normy emisji spalin Stage IV/Tier 4. Wysoka wydajność ciągnika, niskie koszty utrzymania, duży prześwit i widoczność utwierdziły jury w przekonaniu, że ciągnik zasługuje na najwyższą nagrodę.Zastosowana technologia w ciągniku MF 5713 SL tzw. „wszystko w jednym” ma na celu dokładne wymieszanie spalin i płynu AdBlue. Wykorzystywany jest tutaj specjalny system wirowania, gdzie spaliny mieszane są razem z roztworem AdBlue. System SCR i DOC zwarte są razem w kompaktowy zespół, który znajduje się z prawej strony kabiny.

Dzięki nowoczesnym i innowacyjnym rozwiązaniom konstruktorom MF 5713 SL udało się uzyskać ściętą maskę silnika, która przekłada się bezpośrednio na doskonałą widoczność.