» Korbanek sp. z o.o. importerem KEMPER


Aby zwiększyć swoją obecność na polskim rynku, firma Maschinenfabrik Kemper GmbH & Co.KG i firma Korbanek z Tarnowa Podgórnego uzgodniły, że od dnia 01.11.2015 r. firma Korbanek rozpocznie dystrybucję czerwonych produktów Kemper (sieczkarnie zawieszane i przystawki koszące) na terenie całej Polski.

„Widzimy Polskę jako przyszłościowy rynek dla sieczkarni polowych i również dla przystawek marki KEMPER”, mówi kierownik sprzedaży Georg Wigger. „Za Niemcami i Francją Polska zajmuje trzecie miejsce w Europie pod względem powierzchni przeznaczanej na uprawę kukurydzy kiszonkowej, która wynosi ponad 500 000 hektarów. W chwili obecnej sprzedawane są w Polsce kilka nowych, jak również wiele używanych sieczkarni polowych i przystawek firmy KEMPER. Popyt i sprzedaż nowych urządzeń stale rośnie. Dlatego ważne dla nas jest, abyśmy w przyszłości zapewnili szeroki ogólnopolski zasięg sprzedaży i serwisu w Polsce, a nasi klienci mieli dostęp do punktów serwisowych w swojej okolicy.”Firma Korbanek sprzedaje już czerwone przystawki KEMPER do sieczkarni polowych własnej marki, dzięki czemu wynikają z tego wyraźne synergie w zakresie zaopatrzenia w części zamienne i serwisu. Ponadto przedsiębiorstwo Korbanek oprócz swojej siedziby głównej posiada oddziały w ponad 18 lokalizacjach na terenie całej Polski. To pozwala na szybkie dotarcie do klientów w całym kraju. Obecnie działający na terenie Polski dystrybutorzy Kemper: Agrotechnik Tafily, Agrotech Baryczka oraz PHU Piotr Kowala będą również w przyszłości wspólnie z przedsiębiorstwem Korbanek zajmowali się dystrybucją produktów KEMPER. Firma Korbanek przejmuje przy tym na siebie nadrzędne zadania związane z marketingiem, dystrybucją, szkoleniami oraz zapewnieniem sprawnej organizacji serwisu i zaopatrzenia w części zamienne. Sprzedaż żółtych przystawek koszących w dalszym ciągu będzie się odbywała wyłącznie przez istniejące już kanały sprzedaży firm John Deere oraz CNH.

„Cieszymy się z przyszłej współpracy z firmą Kemper” - powiedział Paweł Korbanek w imieniu swojej firmy. „Produkty Kemper cieszą się na polskim rynku doskonałą opinią ze względu na ich wysoką niezawodność i trwałość. Dlatego chętnie włączamy te produkty do naszej szerokiej oferty maszyn rolniczych. Zapewnimy odpowiedni ilość nowych maszyn oraz części zamiennych KEMPER, abyśmy mogli jak zwykle szybko i bezproblemowo zaopatrywać naszych klientów. Ponadto będziemy się jak najbardziej starali aby zapewnić kompetentną opiekę serwisową w dziedzinie produktów Kemper i w przyszłym sezonie posiadać w pełni wyszkolonych specjalistów na miejscu.”

Firma Kemper jest światowym liderem na rynku bezrzędowych przystawek koszących. W fabryce w Stadtlohn (Niemcy), zatrudniającej 300 pracowników, produkowane są ponadto podbieracze do sieczkarni polowych, przystawki do zbioru kukurydzy do kombajnów oraz sieczkarnie zawieszane. 
Dowiedz się więcej