» Nowy Massey Ferguson 4700! Bo proste rozwiązania są najlepsze!

 
Nowy koń pociągowy świata

Nowa światowa seria ciągników rolniczych Massey Ferguson serii 4700. W pierwszej kolejności na rynek Massey Ferguson wprowadza dwa modele - 4708 o mocy 85 KM i mocniejszy 95 konny model 4709. Pod maską tych dwóch ciągników znajdziemy słynący z niezawodności, wytrzymałości oraz niskiego zużycia paliwa, trzycylindrowy silnik AGCO POWER o pojemności 3,3 litra.W serii 4700 zastosowano nową, w pełni zsynchronizowana przekładnie, zapewniająca dwanaście przełożeń w przód i tył. Sześć przełożeń od 4-12 km/h jest dostępnych w najczęściej używanym zakresie prędkości roboczych, podczas gdy prędkość maksymalna wynosi 40 km/h. Zmiana kierunku jazdy jest niezwykle prosta, dzięki mechanicznej dźwigni zmiany kierunku przód/tył. Opcjonalnie ciągnik może być wyposażony w legendarną dźwignię Power Control.

Ciągniki serii 4700 zostały zaprojektowane z naciskiem na wysoki komfort pracy nawet w najtrudniejszych warunkach polowych. Łatwość obsługi gwarantują ręcznie sterowane przyrządy kontrolne, które są zawsze w zasięgu ręki.


 


W dniach 4 i 5 listopada 2015r. pracownicy firmy Korbanek Sp. z o.o. mieli okazję testować nowy ciągnik, a mianowicie MF 4708 w wersji z kabiną. Ciągnik wyposażony w 3-cylindowy silnik AGCO Power o mocy maksymalnej 85 KM zagregowany na przemian z dwoma pługami obracalnymi. Jeden z nich to pług polskiej produkcji Unia Grudziądz IBIS XLS 3+, natomiast drugi - 4-korpusowy pług obracalny produkcji francuskiej marki Gregoire-Besson model GB Line. Dodatkowo ciągnik wyposażono w obciążniki przednie o łącznej masie 550 kg. Ciągnik wraz z obciążnikami ważył ponad 4000 kg.

Ciągnik spisywał się rewelacyjnie! Po wyregulowaniu pługa i odpowiednim dobrze przełożenia udało się uzyskać prędkość jazdy około 10 km/h, a obroty silnika oscylowały między 1830-1860 obr/min. Warto również wspomnieć, że pługi z którymi pracował - według danych producenta - mają zapotrzebowanie na moc 90-110 KM!

Podsumowując, ciągnik nowej serii 4700 to idealny ciągnik do niewielkiego gospodarstwa, który sprawdzi się jako koń pociągowy do ciężkich prac jak również do prac lżejszych, gdzie liczy się zwrotność i nieduże wymiary ciągnika. 


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z testów:

       


Więcej informacji o MF 4700 - naciśnij link!