» FENDT IDEAL i FENDT MT - "Maszynami Roku 2018"


Fendt IDEAL i Fendt 900 Vario MT nagrodzone zaszczytnym tytułem "Maszyna roku 2018"

Z przyjemnością informujemy, że Fendt otrzymał kolejne nagrody w trzecim dniu targów Agritechnica 2017. Ciągnikowi gąsienicowemu Fendt 900 Vario MT przyznano ww. tytuł w kategorii "Ciągnik XXL". Natomiast nowy kombajn wielkogabarytowy Fendt IDEAL otrzymał nagrodę "Maszyna roku 2018" w kategorii "Kombajn zbożowy" oraz w kategorii "Nagroda publiczności". 

Na targach Agritechnica Fendt prezentuje po raz pierwszy dla szerokiego grona odbiorców swój nowy ciągnik Fendt 900 Vario MT -dysponujący mocą od 380 do 431 KM. Połączenie bezstopniowego napędu z VarioDrive i nowoopracowanym napędem gąsienicowym zainspirowało redaktorów technicznych z wielu krajów. Oprócz technologii, jury było szczególnie pod wrażeniem stosunkowo niskiego zużycia paliwa ciągnika gąsienicowego w tej klasie wydajności i mocy ciągników. Spośród nich redaktorzy mogli już wcześniej stworzyć własny profil i osąd w tej dziedzinie - badając maszyny gąsienicowe konkurencji.
 
Dwa razy "Maszyna roku 2018" trafia dla Fendt IDEAL

„Dla nas dziennikarzy ta maszyna jest wyjątkowa. Kombajn zbożowy, który został opracowany od pustej kartki papieru, wszystko po to by móc się doskonalić” - powiedział Matthias Mumme, wręczając nagrodę dla Fendt IDEAL w kategorii kombajn zbożowy. Nowe podejście do budowy kombajnu pozwoliło zoptymalizować wymiary maszyny. Wąska rama IDEAL posiada tylko 1,40 m oferując przy tym samym więcej miejsca, nawet dla najszerszych wersji napędu w zakresie opon czy gąsienic. Pozwoliło to utrzymać zgodność z aktualnymi przepisami drogowymi o maksymalnej dopuszczalnej szerokości zewnętrznej pojazdu mniejszej niż 3,30 czy 3,50 m. Wiele innych unikalnych technologii, takich jak w pełni automatyczne systemy ustawienia elementów maszyny w czasie rzeczywistym, 17100 litrowy zbiornik na ziarno z bezkonkurencyjną szybkością opróżniania - 210 litrów na sekundę, wzmacniał werdykt jury. Wybór był jasny! 

 
Klienci również zgadzają się z werdyktem jury - w głosowaniu na nagrodę publiczności na "Maszynę roku 2018" Fendt IDEAL objął prowadzenie. Ponad 50 000 głosów oddano online - w większości za Fendt IDEAL. "Nagroda rolników jest dla nas szczególnym komplementem i pokazuje nam, że dzięki nowemu, wydajnemu kombajnowi właściwie podchodzimy do praktycznych wymagań" - mówi Peter-Josef Paffen Prezes Zarządu AGCO / Fendt.