» Seria 4000


Arbos 4000

80 - 102 KM

 
     
Ciągniki Arbos serii 4000 są doskonałą odpowiedzią na potrzeby profesjonalistów, którzy pracują w winiarniach i sadach: moc i manewrowalność, niezawodność oraz wspaniałe osiągi czynią te traktory idealnymi partnerami do pracy w ciężkich warunkach.
 Dlaczego wybrać ciągniki arbos serii 4000?

  • włoski styl
  • niskie zużycie paliwa
  • multifunkcyjność ciągnika
  • prosta i niezawodna konstrukcja ciągnika
  • silniki o dużej, jak na tę klasę, mocy - nawet do 102 km
  • przekładnia o przedziale prędkości od 0,4 do 40 km/h - skrzynia 24/12 + mechaniczna przekładnia nawrotna
  • zmniejszony promień skrętu co przekłada się na bardzo dużą zwinność i manewrowalność ciągników
  • do 5 par wyjść hydraulicznych + wolny spływ w standardzie. Podwójna pompa hydrauliczna o łącznym wydatku 38 + 61 l/min
  • kompaktowa kabina o wysokości od 180 cm. Kabina tej serii ciągników to argument przemawiający przede wszystkim do właścicieli: kurników, sadów, stajni, plantacji chmielu czy winiarni

Silnik vm motori R754 ie 417

VM Motori to włoski producent silników diesel'a, który produkuje swoje jednostki napędowe od 1947 roku. Ich silniki znajdziemy m.in. w takich markach jak: Jeep, Chrysler, Opel, Lancia, Maserati. W latach 90-ych marka należała do DDC, potem Daimler Chrysler a następnie General Motors. W 2013 marka wróciła do Włoch w ręce Fiat Powertrain Technologies.


Zastosowane w ciągnikach serii Arbos 4000 silniki to jednostki napędowe pochodzące z fabryki VM Motori założonej w 1947 roku a obecnie będącej własnością spółki Fiat Powertrain Technologies.

Zastosowane w ciągnikach Arbos 4000 silniki serii R750 + o mocy maksymalnej od 80,2 KM do 102 KM to sprawdzona w rolnictwie jednostka napędowa o 4 cylindrach.

W przypadku niewielkich gabarytami ciągników specjalistycznych tejże serii jest to duży atut nadający Arbos’om serii 4000 charakter i renomę mocnych i zwinnych pojazdów o bardzo wszechstronnym zastosowaniu.

VM Motori R754 chłodzony cieczą jest silnikiem o momencie obrotowym 340 Nm przy 1100 obrotów.
     
Kabina w ciągnikach Arbos serii 4000

Włoski styl, kompaktowy rozmiar połączone z wygodą i funkcjonalnością.
 

Seria 4000 to seria, która obfituje w dużą różnorodność jeżeli chodzi o kabinę.

W przypadku serii 4000 Q mamy do czynienia ze śmiałą linią kabiny, która wyróżnia ten ciągnik tak samo jak jego moc i osiągi. Smukła i pozbawiona zbędnej przestrzeni kabina jest przede wszystkim wygodna i praktyczna.

Dobre wytłumienie, wentylacja i klimatyzacja to dopełnienie ergonomii i wygody pracy, które w przypadku maszyn mniejszych gabarytów może mieć ogromne znaczenie.

Szczelność i wytłumienie kabiny to coś, co pozwala doświadczać w pełni walorów i parametrów roboczych ciągnika. Dodatkowo obszerne przeszklenia gwarantują podwyższony stopień widoczności co z kolei przekłada się na precyzję, szybkość oraz bezpieczeństwo pracy.

Kabina ma charakter kompaktowy, pozbawiony wszelkich zbędnych przestrzeni, co przekłada się na bardzo dużą dostępność wszelkich przyrządów i dźwigni, zdecydowanie na zwrotność ciągnika oraz zdolność ciągnika do pracy tam gdzie miejsca jest naprawdę niewiele pod względem wysokości czy miejsca do manewrowania.
     
Dane techniczne ARBOS 4000.